انواع کاشت مژه: یک فاکتور زیبایی برای هر بانو خوش سیما داشتن مژه‌های بلند و پرپشت است که امروزه این مسئئله دغدغه بسیاری از بانوان زیبایی پسند است. اساسا برای تکمیل زیبایی از مژه‌های مصنوعی، کاشت مژه، ریمل زدن، اکستنشن کردن مژه و … استفاده می‌کنند که مژه‌ها بلند و پرپشت به نظر برسند. در واقع برای کاشت مژه از تارهای مژه مصنوعی استفاده می‌شود که این تارها را بین مژه‌های طبیعی چشم قرار می‌دهند. حال می‌خواهیم کاشت مژه که یک روش بسیار پرطرفدار است را مورد بررسی قرار دهیم و برای آشنایی بیشتر شما آن‌ها را بررسی کنیم.

انواع کاشت مژه

انواع کاشت مژه 

کاشت مژه‌ای که برای چشم‌های کم مژه انجام می‌شود معمولا انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها به روش خاصی انجام می‌شوند و دوام و ماندگاری متفاوتی هم دارند. از جمله این روش‌ها می‌توان به کاشت مژه تار به تار، کلاسیک، نچرال، ابریشمی و … اشاره کنیم. انواع کاشت مژه عبارت‌اند از:

کاشت مژه تار به تار

کاشت مژه تار به تار یکی از انواع روش‌های کاشت مژه است که در این روش تعدادی مژه مصنوعی را به مژه‌های اصلی چشم اضافه می‌کنند. این مژه‌ها را توسط چسب اکستنشن به مژه‌های اصلی می‌چسبانند که زیبایی چشم‌ها را چند برابر می‌کند و در عین حال مژه‌ها را حجیم‌تر و پرتر به نمایش می‌گذارد. این روش کاشت برای بانوانی موثر است که مژه‌های کوتاه و کمتری دارند و می‌خواهند که مژه‌های زیبا و پرپشتی داشته باشند.

این مدل کاشت مژه را پیش متخصصین انجام دهید چرا که لازم است جایگذاری مژه، ایجاد حفره برای کاشت مژه نیاز است که زاویه و جهتی مناسب در نظر گرفته شود، که این کار به ظرافت و حساسیت بسیار بالایی احتیاج دارد که فقظ یک متخصص می‌تواند آن را انجام دهد. زمانی که کاشت مژه تار به تار را نزد متخصص این کار انجام دهید قطعا عوارض آن خیلی کمتر خواهد بود و با اطمینان خاطر زیبایی را به چشمان خود هدیه می‌دهید. فراموش نکنید که این روش کاشت مژه برای افرادی در اثر سوختگی یا بیماری‌های خاص مژه خود را از دست داده‌اند، گزینه بسیار مناسبی است و در عین حال حس اعتماد به نفس آن‌ها را بر می‌گرداند.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

👸برای اکستنشن مژه به چه وسایلی نیاز داریم؟ وسایل مورد نیاز اکستنشن مژه 👸

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

کاشت مژه کلاسیک 

یکی دیگر از انواع کاشت مژه همین روش کلاسیک است که در این روش کاشت از مژه‌های یک دانه‌ای (یک تار) استفاده می‌کنند. این روش به این صورت انجام می‌شود که یک تار مژه مصنوعی را روی تار مژه اصلی می‌گذارند. البته ناگفته نماند که در این روش می‌توانید سایز و اندازه مژه را به آن صورتی که دوست دارید انتخاب کنید. با توجه به رشدی که در مژه‌ها دیده می‌شود بایستی که هر ددو یا چهار هفته برای ترمیم کردن آن‌ها به متخصص مراجعه کنید. کسانی که دوست دارند مژه‌هایشان طبیعی به نظر برسد این مدل کاشت مژه گزینه بسیار مناسبی است.

اصولا در این روش کاشت از تارهای مژه مصنوعی که متناسب با مژتان هستند استفاده می‌کنند که البته جنس این مدل مژه‌ها ابریشمی خواهد بود. لازم به ذکر است بگوییم که این روش کاشت برای بانوانی که دفعه اول است می‌خواهند مژه بکارند، مناسب است؛ چرا که این بانوان مطمئن نیستند که کاشت مژه به صورت آن‌ها می‌نشیند یا نه. در بسیاری از مواقع با توجه به مشغله‌هایی که در زندگی وجود دارد و اکثرا نمی‌توانند که از ریمل یا سایر روش‌های کاشت استفاده کنند؛ بنابراین این روش کاشت موثر است و نیازی به آرایش ندارد.

کاشت مژه اسپایکی

کاشت مژه گلامور و اسپایکی 

این روش کاشت روشی جدید است و مزیت‌های بیشتری نسبت به روش کلاسیک دارد. مژه‌های مصنوعی که در این روش کاشت استفاده می‌شود از موهایی با جنس ابریشم، سمور، موی سر انسان است که به صورت تار به تار روی مژه‌های اصلی چشم متصل می‌شوند؛ که در نهایت کار رنگ مژه‌ها، طول و ضخامت آن‌ها بهتر شود. استفاده از این روش باعث پرپشت شدن مژه‌ها می‌شود البته که در این روش مژه‌ها فن سازی نخواهند شد و روی مژه‌های طبیعی به صورت بسته چسبانده می‌شوند (در واقع روی مژه‌هایی با ضخامت کم چسبانده می‌شوند). این روش هم 2 الی 4 هفته ماندگاری و طول عمر دارد، در حقیقت چسب کمتری برای این روش کاشت استفاده می‌شود به همین دلیل از مژه‌های بسیار سبک و ضخامت کم استفاده می‌شود. با کاشت مژه گلامور و اسپایکی می‌توانید که زیبایی را به چشمانتان هدیه دهید.

کاشت مژه نچرال 

این روش کاشت مژه تارهای مژه‌ای که استفاده می‌شود معمولا قطر متوسطی دارند و رنگ آن‌ها مشکی است به همین دلیل به کاشت نچرال معروف است. در این روش کاشت معمولا مژه‌ها بسیار طبیعی کار گذاشته می‌شوند و فرمی زیبا و خوش حالت به مژه‌ها داده می‌شود. کاشت مژه نچرال باعث می‌شود که زیبایی چشم‌ها چند برابر شود و در عین حال مژه‌هایی حجیم داشته باشید. تمام روش‌های کاشت مژه حتی نچرال به مدت 2 الی 4 هفته ماندگاری دارند البته اگر به صورت ویژه‌ای از مژه‌ها مراقبت کنید تا 6 هفته هم می‌توانید از داشتن چشم‌هایی زیبا لذت ببرید. اگر می‌خواهید که کسی متوجه نشود که شما مژه کاشته‌اید روش کاشت مژه نچرال بهترین گزینه است.

کاشت مژه عروسکی

کاشت مژه عروسکی 

مژه‌های مصنوعی که بلند و پرپشت هستند و در عین حال به مژه‌های عروسک‌ها شباهت دارند، کاشت مژه عروسکی می‌گویند. مژه‌هایی که در این روش استفاده می‌شود به شکل تار به تار به همراه چسب و ابزار مخصوص بین مژه‌های طبیعی قرار می‌گیرند. این مدل مژه‌ها با مژه‌های طبیعی بسیار متفاوت هستند که ماندگاری آن‌ها سه هفته است. زمانی که این روش کاشت مژه به‌وفور تکرار شود عوارض جانبی به دنبال دارد؛ برای مثال ممکن است که گل مژه، خارش پلک، قرمزی پلک، چشم درد، حتی ریزش موهای طبیعی چشم را به دنبال داشته باشد.

باید بگوییم که با این روش کاشت مژه دیگر احتیاجی نیست که از فرمژه یا ریمل استفاده کنید و چشم‌ها در حالت عادی زیبا هستند. این روش کاشت مژه برای افرادی که افتادگی پلک دارند یا این که سن بالایی دارند، مناسب است و شادابی آن‌ها را در پی دارد. این روش کاشت معمولا مدت زمان زیادی احتیاج ندارد و با سرعت بالایی به پایان می‌رسد؛ در واقع در هنگام این روش کاشت درد یا احساس ناخوشایندی تجربه نمی‌کنید.

کاشت مژه هیدن

این روش کاشت با سایر روش‌ها کمی تفاوت دارد و معمولا هر کسی آن را انجام نمی‌دهد یعنی برای این کاشت مژه حتما باید به متخصص مراجعه کنید؛ اگر متخصص آن را انجام ندهد پلک‌ها آسیب می‌بینند و سلامت چشم در خطر خواهد بود. در این روش کاشت جراحی انجام نمی‌شود و با چسب مخصوص مژه‌ها را می‌چسبانند. کاشت تارهای مژه در این روش به صورت هیدن است یعنی ظاهرا بسیار طبیعی به نظر می‌رسند؛ به همین دلیل است که این روش کاشت بسیار پرطرفدار است و محبوبیت بالایی دارد. زمانی که این کاشت انجام می‌شود پلک‌ها باز هستند.

در حقیقت کاشت هیدن مژه نسبت به اکستنشن‌های دائمی از ماندگاری و طول عمر کمتری برخوردار است. در این مدل کاشت از چسبی استفاده می‌شود که نمی‌گذارد آب به انتهای مژه‌ها برسد به همین دلیل نمی‌توان یک وضوی درست و صحیح انجام داد. نام دیگری که برای این روش کاشت وجود دارد همان کاشت نامرئی است که مژه‌ها به صورت موقت کاشته می‌شوند.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

🌸 حتما بخوانید : کاشت مژه هیدن چیست؟ 🌸

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

کاشت مژه سه بعدی 

یکی دیگر از انواع کاشت مژه که برای پرپشتی و بلندی مژه‌ها پیشنهاد می‌شود، کاشت مژه سه بعدی است. برای مژه‌هایی که در این روش استفاده می‌شوند از الیاف‌های طبیعی استفاده کرده‌اند به همین دلیل این روش کاشت جلوه‌ای بسیار زیبا و طبیعی به چشمان و مژه‌های شما می‌بخشد. الیافی که برای مژه‌های سه بعدی استفاده می‌شود از ضخامت کمی برخوردار است به این علت انعطاف پذیری بالایی دارند.

در این روش کاشت معمولا از چند لایه الیاف مصنوعی یا طبیعی روی مژه‌ها استفاده می‌کنند که در نهایت موجب حجیم شدن مژه‌ها می‌شوند. جنس تارهای مژه سه بعدی از تارهای ابریشمی و الیاف طبیعی و یا موهای طبیعی همچون موی سمور و روباه استفاده می‌کنند. لازم است بدانید افرادی که از حساسیت بالایی برخوردارند نباید از الیاف‌های مصنوعی استفاده کنند، به همین دلیل می‌گوییم که بهترین روش استفاده از تارهای ابریشمی خواهد بود.

کاشت مژه ابریشمی

کاشت مژه ابریشمی 

همان گونه که از نام این روش مشخص است در این روش کاشت از مژه‌های ابریشمی استفاده می‌شود. اندازه موهای این روش از 6 الی 17 میلی‌متر خواهد بود؛ البته که سایز موها به محل قرار گیری مژه‌ها و ظاهر چشم بستگی دارد. در این روش مژه‌های ابریشمی موجود را در با چسب مخصوص روی پلک می‌چسبانند. زمانی که از این چسب‌ها استفاده می‌شود نمی‌توان به‌راحتی مژه‌ها را از پلک‌ها جدا کرد.

در حالت کلی مژه‌های ابریشمی که استفاده می‌شوند از بافتی بسیار نرم و سبک دارند که برای کاشت آن‌ها لازم است که از ابزارهای مختلفی استفاده کنید. از جمله ویژگی‌هایی که در این مدل کاشت مژه دیده می‌شود می‌توان به ماندگاری بالاتر نسبت به سایر روش‌ها، ظاهر براق و بسیار طبیعی، جنس لطیف و زیبایی منحصر به فرد آن‌ها اشاره کرد. علاوه بر تمام مزیت‌هایی که برای این مدل کاشت مژه بیان کردیم می‌توان معایبی هم یافت کرد؛ این روش کاشت باعث خشکی چشم می‌شود و اگر پیش متخصصین ماهر انجام نشود حتما به پلک و چشم‌ها آسیب و صدمه جدی وارد می‌کند.

اکستنشن چند بعدی

یکی دیگر از روش‌های کاشت مژه همین اکستنشن چند بعدی است که از جمله آن‌ها می‌توان به والیوم و مگاوالیوم اشاره کرد. این روش کاشت در کل دنیا پرطرفدار است و از محبوبیت بالایی هم برخوردار است. مژه‌های مگاوالیومی که کاشته می‌شود شباهت بالایی به مژه‌هایی با حجم طبیعی دارد البته به این اکستنشن، اکستنشن 12 بعدی هم می‌گویند چرا که حجم بسیار بی‌نظیری به مژه‌های چشم می‌دهد.

برای این اکستنشن از قطرهای مختلفی استفاده می‌شود که با ابزاری همچون موچین و چسب مخصوص روی مژه‌های طبیعی کاشته می‌شوند. دقت کنید که وزن و ضخامت این نوع مژه‌ها بسیار کمتر است و در عین حال چشم‌ها را بسیار درشت‌تر به نمایش می‌گذارد. اگر می‌خواهید مژه‌هایی بلند و درشت داشته باشید بهتر است که از اکستنشن مژه‌های چند بعدی استفاده کنید و زیبایی صورتتان را چند برابر کنید.

اکستنشن هیبرید 

و اما آخرین روش انواع کاشت مژه اکستنشن هیبرید است که معمولا به دو صورت ترکیبی-میکس انجام می‌شود. در این شیوه کاشت مژه از تعداد زیادی تار مژه به شکل‌های مختلف همچون کلاسیک، والیوم، مگاوالیوم و … روی خط مژه استفاده می‌شود. مژه‌های مختلفی که در این سبک استفاده می‌شوند به‌همراه بی‌نظمی خاصی روی خط مژه چشم کاشته می‌شوند. این نامرتب بودن مژه‌ها و بی‌نظمی آن‌ها باعث می‌شود که مژه‌ها بسیار طبیعی‌تر به نظر برسند و چشم‌ها جلوه خاصی به خود بگیرند.

این روش کاشت مژه مورد توجه بسیاری از سلبریتی‌ها قرار گرفته است و نزد آن‌ها روشی بسیار محبوب است چرا که علاوه بر بلندتر و حجیم‌تر شدن مژه‌ها باعث می‌شود که مژه‌های چشم بسیار زیبا و مشکی‌تر به نظر برسند. پس از این که به این روش مژه‌ کاشتنید نباید تا 24 ساعت آبی به صورت خود بزنید و به هیچ عنوان نباید از ریمل استفاده کنید. اساسا توصیه می‌کنیم که چشم‌هایتان را نمالید و کمتر به آن‌ها دست بزنید.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

📝امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد نظرات و تجربیات خود را از خواندن این مقاله از طریق کامنت با ما به اشتراک بگذارید.📝

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

بروزرسانی 9.11.00

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *